• A- A A+

Aktualności

Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych

Wkrótce w Uhercach Mineralnych zostanie otwarta Bieszczadzka Szkoła Rzemiosł.  Szkoła skierowana ma być bardziej pod kątem turystów, dla których będzie to kolejna, po drezynach rowerowych, atrakcja autorstwa Janusza Demkowicza.

Nie bez znaczenia zdaje się również miejsce, w którym ludzie uczyć się będą ginących zawodów. W tym celu – w ramach przetargu - wykupiona została parcela, na której dawniej umiejscowiona była stara szkoła w Uhercach Mineralnych, a w której od dłuższego czasu prowadzony jest remont. Gdy tylko się zakończy, wprowadzone zostaną wewnętrzne modyfikacje. Sam właściciel skupił się na zestawieniu tradycji i nowoczesności, czyli najnowszych metod ekspozycji. Chce to osiągnąć m.in. przez zestaw kilku rzutników wspomagających prezentacje. Dydaktyka ma być również wspierana fotoplastykonem i tematycznymi grami.

Planowane są klasy: garncarska, kaligrafii i bibułkarstwa – mówi biznesmen. W każdej z nich, po zakupieniu biletu, będzie można nabyć umiejętności, odpowiednie do kontynuowania przedindustrialnej tradycji.

Polecane Aktualności

06 lipca 2018

Dni Gminy Olszanica 2018

Czytaj więcej

26 czerwca 2018

Dobre książki i kawa

Czytaj więcej

20 czerwca 2018

Zakończenie projektu edukacyjnego w ramach programu ,, Erasmus +''

Czytaj więcej

20 czerwca 2018

Otwarcie nowoczesnych boisk wielofunkcyjnych w Gminie Olszanica

Czytaj więcej

Nowoczesne narzędzia wsparcia rozwoju turystyki dla małych destynacji turystycznych w Polsce (gmina Olszanica) i Słowacji (okres Svidnik). Nr mikroprojektu: INT/EK/KAR/1/I/A/0007