• A- A A+

Szlaki

Narciarstwo biegowe i zjazdowe Svidnik

Narciarstwo zjazdowe w powiecie Świdnik posiada już tradycję i odpowiednie warunki. W miejscowości Medwedie znajduje się ośrodek narciarski, który oferuje dobre warunki dla narciarzy. W miesiącach zimowych dla odwiedzających są do dyspozycji trzy zjazdówki i trzy wyciągi z całkowitą zdolnością przepustową 1700 osób na godzinę. Zjazdówki są dobrze utrzymywane i zaspokajają wszystkich narciarzy i snowboardzistów o zróżnicowanym stopniu wymagań. Dzięki sztucznemu oświetleniu atrakcją ośrodka jest narciarstwo wieczorne. Około 17 km od Świdnika znajduje się miejscowość Szarbów, gdzie jest wyciąg narciarski o długości 500 m. Skiturowcy na trasie (KK) Ośrodek.
Do celów turystyki narciarskiej i narciarstwa biegowego można polecić trasy: europejski długodystansowy szlak pieszy E3 – Przełęcz Dukielska – Świdnik; przejście graniczne Niżna Polianka - Filipowski szczyt - Wapienik i inne miejsca.
 

Nowoczesne narzędzia wsparcia rozwoju turystyki dla małych destynacji turystycznych w Polsce (gmina Olszanica) i Słowacji (okres Svidnik). Nr mikroprojektu: INT/EK/KAR/1/I/A/0007