• A- A A+

Atrakcje

Muzeum Wojskowe i Pomnik Armii Radzieckiej w Svidníku

Muzeum Wojskowe w mieście Svidník na wschodzie Słowacji ma siedzibę w budynku, który swym kształtem przypomina minę przeciwczołgową. Jego ekspozycja daje interesujące świadectwo o operacji karpacko-dukielskiej z 1944 roku.
Muzeum Wojskowe w Svidníku uroczyście otwarto 4 października 1969 roku przy okazji 25–tej rocznicy operacji karpacko-dukielskiej.
Dokumentuje przebieg zaciętych walk, które toczyły się na północnym wschodzie Słowacji podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. W muzeum zobaczyć możemy autentyczne fotografie z walk, pamiątki osobiste, różne rodzaje broni oraz przedmioty znalezione na polach bitwy o Przełęcz Dukielską.
W parku nieopodal muzeum znajduje się wystawa plenerowa ciężkiej techniki wojskowej. W sąsiedztwie ekspozycji stoi od 1954 roku Pomnik Armii Radzieckiej, gdzie pochowano ponad 9000 żołnierzy, poległych jesienią 1944 roku.

Gdzie to jest?

Inne Atrakcje

Nowoczesne narzędzia wsparcia rozwoju turystyki dla małych destynacji turystycznych w Polsce (gmina Olszanica) i Słowacji (okres Svidnik). Nr mikroprojektu: INT/EK/KAR/1/I/A/0007